Hodkovice 2012

6. ročník Hodkovického setkání se bude konat o víkendu 28.-29.1.2012. Pozvánka s popisem cesty na obvyklé místo konání, letiště v Hodkovicích nad Mohelkou, je ke stažení zde.

Loni se nám osvědčilo pořádání odborného workshopu pro zájemce o astrofotografii, takže se na něj můžete těšít i letos. Opět bude mít dvě části, první pod vedením Tomáše Chlebouna (neboli „Aquarius“) s tématem Guma fotí Měsíc. Druhou část bude mít na starosti Pavel Vabroušek s povídáním o astrofoto výpravě do Chile.

Astropárty bude i letos určena také pro širokou veřejnost. Od 18:00 proběhne přednáška Jakuba Rozehnala, vedoucího Štefánikovy hvězdárny v Praze, na téma Sluneční soustava na divoko. Dále bude možné si prohlédnout dorazivší astrotechniku a v případě jasného počasí bude možné zhlédnout různé objekty noční oblohy rozmanitými dalekohledy. Teplé a studené nápoje budou zajištěny v letištním baru.

Pro přihlášené účastníky je k dispozici večeře a nocleh se snídaní. Cena noclehu je 50,- Kč (vlastní spacák), resp. 100,- Kč (povlečení). Cena za stravování bude určena na místě, v rámci přihlášky je požadována nevratná záloha 100,- Kč (převodem na účet 5285264001/5500).

Časový rozvrh akce je následujíci: 12-16h workshop, 16-20h vstup pro veřejnost, od 18h přednáška.