Litické hvězdobraní 2013

Rok se sešel s rokem a před námi je již sedmý ročník „Litického Hvězdobraní“. Letos strávíme na hradě v Liticích nad Orlicí víkend od 3.5. do 5.5. a já doufám, že nám v rámci tradice bude počasí nakloněno.
Na výše zmíněný termín už je zajištěný hrad a letos nás bude sobotní nocí provázet chutným soustem na rožni točený a propečený daněk. Ostatní “sprosté“ pokrmy, jako náplň udírny a podobně se tradičně dozvíte až na místě.

Litice 2012

Příjezd bude tradičně v pátek k hospodě v podhradí, odkud pak bude fungovat náhodný pendl na hrad. Poslední svoz bych předběžně určil na 20:00. Poté už bude postup velmi individuální. V sobotu pak bude fungovat pendl na hrad od cca 8:30 max. do 10:00. Pak už (zejména za hezkého počasí) na hrad míří dost turistů a není moc rozumné mezi nimi jezdit auty. Tento rozpis není dogma, ale budu rád, pokud se mu co nejvíce přiblížíme. Závěrem ještě to nejdůležitější. Záloha na letošní rok je stanovena na 400,- Kč na osobu na účet 5285264001/5500. Bude se to dobře počítat.

Jiří Bárta
Bartaj007@centrum.cz

Obecné informace o hvězdobraní platné pro každý rok.

Aktuální provozní a organizační informace budou průběžně sdělovány v tomto vlákně na Astro-fóru.

 

Přihlašování již bylo uzavřeno, naplnili jsme kapacitu… další přihlášky již pouze po domluvě s Jirkou Bártou, pokud někdo z dosud přihlášených odřekne.