Šumava StarParty 2009

Po loňském úvodním ročníku šumavské akce, která nás namlsala parádním počasím, jsme se nemohli dočkat roku dalšího!

Někteří nadšenci (jako třeba já) původně navrhovali dokonce konec února… Nakonec se akce konala o víkendu 27.-29.3. a to mimo jiné s tím, že už třeba nebude sníh. :-)

Počasí nám však ukázalo, co si o tom myslí, a první, co jsme po příjezdu museli udělat, bylo odházení sněhu z místa na parkování. Hned poté následovalo vytvoření pozorovacího místa na louce před chatou, tedy znovu odhazování a poté ušlapání sněhu. Prověrku fyzičky přežili všichni a tak jsme se těšili na večerní pozorování. Bohužel počasí nám tentokrát moc nevyšlo a tak jsme mohli pozorovat alespoň chvilkově z pátku na sobotu, vždy když se objevily nějaké díry v mracích.

Avšak ne příliš pozorovatelsky vydařenou část akce jsme si plně vynahradili částí společenskou!
Účast byla velmi vysoká, někteří dokonce spali v blízkém penzionu, a poznali jsme spoustu nových kamarádů, astronadšenců. Zúčastnil se dokonce i šéf samotného astrofóra, Shodam, a také kolegové ze Slovenska, Myzer a Pavuk. Poslední dva jmenovaní nám pak sobotní večer zpestřili povídáním o jejich astro výletu do Chile doprovázené nádhernými fotkami. Díky!

Výlet na Tříjezerní slať

Během sobotního dne, kdy bylo počasí jako na potvoru vymalované, jsme podnikli procházku na Tříjezerní slať. Výlet to byl parádní, jak díky počasí a krásnému prostředí Šumavy, tak díky super lidem, kteří se na akci sešli. Takže myslím, že nepřeháním, když i za ostatní napíši, že se už všichni těšíme na ročník příští!

Martin Černický

Fotogalerie
Vlákno o akci na Astro-fóru