Litické hvězdobraní 2012

Po roce se nám opět přiblížil termín konání již tradiční hvězdářské akce „Litické hvězdobraní“ , který proběhne v tomto roce v termínu 27.-29.dubna opět na státním hradě Litice nad Orlicí ve východních Čechách.

Letos to bude již pošesté, kdy se sejdou amatérští i profesionální hvězdáři v malebném koutě naší země aby se podělili s veřejností na otevřeném pozorování v průběhu víkendu o radost ze svého koníčka.
Tradičně budou k vidění různé druhy a typy dalekohledů, celých fotografických sestav jak tovární výroby, tak i vyrobených vlastními silami. Program bude doplněn opět tradičně přednáškami tématicky zaměřenými právě na astronomii a kosmonautiku.
V minulých letech nám až na jedinou výjimku přálo štěstí a počasí nás odměňovalo oblohou vhodnou pro pozorování i focení. Doufejme, že i letos, kdy je termín vybrán s ohledem na měsíc v první čtvrti bude obloha jasná a dovolí nám i plánovaný test „dobsonů“ různé produkce a průměrů.

Ubytování bude opět tradičně v prostorách hradu, který je nám po tyto dny k dispozici. Stravování bude zajištěno na místě, stejně jako v minulých letech. Letos se bude čepovat pivko Podkováň a na rožni se bude točit divočáček.
Záloha předem je 365Kč na osobu, na účet 5285264001/5500.

Jakékoli dotazy prosím směřujte na můj e-mail bartaj007@centrum.cz .

Liticím zdar

JB